Už v stredu 30. augusta (predbežne o 18:00) odohrajú v Koniarni basketbalistky MBK Ružomberok prvý prípravný zápas na novú sezónu proti ŠKP 08 Banská Bystrica. Vstup pre verejnosť je bezplatný.

Veľmi zaujímavé družstvo, ktoré bude ašpirovať v nastávajúcej sezóne na finále extraligy a čo najlepší výsledok v atraktívnom Európskom pohári FIBA, sa podarilo vyskladať manažérovi klubu Radoslavovi Popelkovi, spoločne s jeho spolupracovníkmi. “Chceli sme do družstva zabudovať čo najviac kvalitných Sloveniek. Niečo sa nám podarilo, ale, žiaľ, trh s našimi hráčkami je veľmi úzky. Napriek tomu nás tešia príchody Beáty Janoščíkovej (nar. 1993) a Nikoly Kováčikovej (1999).” Podľa jeho slov, tím bude mať vekový priemer 21,3 roku, čo znamená po odchode Lázárovej, Kmeťovej a A. Baburovej značné omladenie kolektívu.

“Som veľmi zvedavý, ako nový basketbalový ročník skončí. Teší ma, že sme postavili družstvo približne v tých intenciách, ako sme si predstavovali,” hovorí tréner MBK Juraj Suja. A pokračuje smerom k získaným zahraničným posilám: “Diawakanová pôsobila v mimoriadne kvalitnej najvyššej francúzskej lige, prichádza na post jednotky a moje úvodné dojmy sú len tie najlepšie. Mladá Jackovecová z Ukrajiny pripomína basketbalový stroj so žiadúcou hernou kvalitou. Srbka Markovićová je súťaživým typom, má veľmi slušnú mušku.” Ako je známe, do tímu už skôr pribudli aj dve Kanaďanky – Taijah Campbellová, ktorá pôsobila v Ružomberku aj v minulej sezóne, a jej krajanka Cassandra Brownová, do ktorej tiež MBK vkladá nemalé očakávania.

Pre štart novej sezóny má 36-ročný rodák z Lučenca Juraj Suja jediné želanie: “Aby sme do nej vykročili zdraví, a v tomto duchu pokračovali čo najdlhšie, najlepšie celú sezónu.” Budúci víkend (1. a 2. septembra) Ružomberok odohrá dve stretnutia v maďarskom Miškovci, 8. – 10. septembra bude štartovať na veľmi kvalitne obsadenom turnaji v Krakove (v skupine sa stretne s Bydhošťou a Lublinom) a  15. – 17. septembra si zmeria sily s atraktívnymi súpermi na Pohári mesta Trutnov. Prvý duel novej sezóny čaká Liptáčky v sobotu 30. septembra, kedy o 17:00 privítajú v Koniarni BAM Poprad.

(c) MBK Ružomberok 2017