MBK Ružomberok na základe pozitívnych reakcií z minulej sezóny organizoval aj v tomto školskom roku a súčasne aj basketbalovej sezóne Minibasket ligu.  Tak, ako v prvom ročníku tejto súťaže, tak aj v tohoročnom, sa zišli na palubovke ŠH Koniareň deti z miestnych, ale aj okolitých základných škôl, aby si zmerali sily v minibasketbale a basketbalových a pohybových zručnostiach.

Viac informácií podal manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka: “Atmosféra a aj kvalita zápasov po už získaných skúsenostiach z predchádzajúceho ročníka len stúpala, čo pritiahlo do Koniarne aj rodinných príslušníkov detí, ktorí sa pridali k chytľavej nálade zápolenia. Ako usporiadateľ sa môžeme len tešiť, že spolupráca s riaditeľstvami zúčastnených škôl je výborná a výsledkom takejto spolupráce je dostatok priestoru pre deti na to, aby mohli nielen trénovať na svojich školách, ale si aj prostredníctvom Minibasket ligy zasúťažiť a získať, či už pre seba, alebo školu nejaké to ocenenie.”

Druhý ročník Minibasket ligy priniesol na svojom konci zmenu v mene konečného víťaza, ktorým sa stala ZŠ Zarevúca „A“, pred ZŠ Bystrická „A“, na treťom mieste skončil tím ZŠ Bystrická „B“. Na ďalších miestach skončili družstvá v poradí ZŠ Zarevúca „B“, ZŠ Likavka a ZŠ Liptovské Sliače.

“Na záver by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili  a prispeli k jeho neopakovateľnej atmosfére – deťom, za ich úprimné nadšenie, túžbu po víťazstve a stále zlepšujúce sa výkony, ich trénerom a trénerkám hlavne za trpezlivosť a čas, riaditeľom jednotlivých škôl za ústretovosť a vytvorené podmienky pre šport, mestu Ružomberok za pomoc a spoluprácu pri samotnej organizácii a z pozície manažéra MBK Ružomberok, by som chcel úprimne poďakovať aj kolegom, bez ktorých by organizačne takéto podujatie neprebehlo, sú to p.Sliačanová, p.Dutka, p.Grafová, p.Porubčan, členovia technickej obsluhy a hráčky kadetského a juniorského družstva MBK Ružomberok.”

Nadšenie a chuť organizovať pre deti ďalšie podujatia nás určite neopúšťa, a tak sme sa v spolupráci s MBK Liptovský Mikuláš rozhodli usporiadať podujatie Final 6 Minibasket liga Liptov 2017, na ktorom sa zúčastnia  tri družstvá základných škôl z Liptovského Mikuláša a Ružomberka v ŠH Koniareň, dňa 30.5. od 9.00 vo vzájomných súbojoch Liptovský Mikuláš proti Ružomberku, nakoľko výsledky vzájomných zápasov si družstvá Liptovského Mikuláša a Ružomberka prinášajú z lokálnych súťaží, pokračuje Popelka. “Takto ŠH Koniareň opäť zažije neopakovateľnú atmosféru, ktorú vytvorí takmer 120 „účinkujúcich“ na strane detí a ich trénerov. Veríme aj v účasť spolužiakov a pedagógov zúčastnených škôl, ktorí prídu povzbudiť „svojich“ a vytvoria tak dobrú náladu aj  v hľadisku. Tešíme sa, že organizáciou tohto turnaja sme mohli povýšiť na ďalšiu úroveň spoluprácu s MBK Liptovský Mikuláš, ktorého dušou aj telom je veľký priaznivec basketbalu Martin Králik. Všetci sa spolu tešíme na obnovené rivalstvo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, z ktorého napokon vzíde Majster Liptova v minibasketbale.”

(c) MBK Ružomberok 2017