Prvý ročník Minibasket ligy sa 9. mája skončil finálovými súbojmi. Miestom konania bola športová hala Koniareň v Ružomberku.

Minibasket ligu zorganizovali MBK Ružomberok, oddelenie školstva Mesta Ružomberok a Slovenská basketbalová asociácia. “Toto podujatie, ako aj pilotná akcia Minibasket show v decembri 2015, sa tešili veľkému záujmu a nadšeniu zúčastnených tímov,” povedal Radoslav Popelka, manažér MBK Ružomberok.

Ďalším pokračovaním práce trénerov a pedagógov v rámci basketbalových prípraviek, ako aj družstiev Minibasket ligy bude testovanie všeobecných pohybových schopností. Bude spojené s výberom do súťažných družstiev mini žiačok. “Platí to pre dievčatá, narodené v rokoch 2005, 2006 a 2007. Akcia, podporujúca filozofiu klubu a jeho tradície, bude v pondelok 16. mája od 13:30 v ŠH Koniareň,” upresnil Popelka.

Podujatie sa uskutoční v spolupráci s Katedrou telesnej výchovy PF Katolíckej univerzity v Ružomberku. “Pre dievčatá zo spomínaných skupín a ich rodičov sú už pripravené pozvánky na toto stretnutie, avšak radi privítame aj ďalšie záujemkyne v daných vekových kategóriách, ktoré láka basketbal a nachádzajú v ňom svoje idoly,” dodal Popelka. Viac informácií vám MBK Ružomberok zodpovie na tel. čísle 0908 963 013.

(c) MBK Ružomberok 2016