V prípravnom zápase MBK Ružomberok na pôjde maďarského Miškolca sa zranila nová posila klubu Nevena Markovićová. Ukázalo sa, že jej možnosť zapojiť sa do nastávajúcej sezóny by bola prakticky nemožná.

Aj preto sa klub rozhodol predčasne s ňou ukončiť spoluprácu. Podrobnosti prezrádza manažér MBK Radoslav Popelka: “Nevena Markovič je mladá a veľmi perspektívna hráčka s výborným charakterom, ktorá si aj za krátke obdobie pobytu u nás získala veľké sympatie a sme presvedčení, že Ružomberok, ako aj klub si získal jej srdce. Žiaľ, k športu okrem pozitívnych pocitov patria aj tie negatívne, ktoré sú mnohokrát spojené so zraneniami. Nevena počas priateľského stretnutia v Miškolci utrpela zranenie, ktoré si vyžaduje operačný zákrok a následne dlhodobejšiu rekonvalescenciu, čo ju prakticky diskvalifikuje z účasti v tejto sezóne. Na základe uvedeného sme sa s hráčkou a jej agentom dohodli na ukončení súčasného kontraktu. Touto cestou by som chcel poďakovať Nevene  a aj jej agentovi za veľmi konštruktívny prístup pri riešení tejto situácie. Prajeme Nevene úspešné absolvovanie operácie a následne pozitívny priebeh rekonvalescencie a skorý návrat na palubovky.”

Ružomberský klub tak bol okamžite nútený riešiť túto nelichotivú situáciu. Zvlášť po dlhodobej strate dvoch sľubných hráčok – skúsenejšej Kelčíkovej a talentovanej Stašovej, ktorých pôsobenie v sezóne 2017/2018 je otázne, nakoľko ich rekonvalescencia bude trvať minimálne 6 mesiacov. Novou akvizíciou najúspešnejšieho slovenského ženského basketbalového klubu sa tak stala Maďarka Bettina Bozókiová, 191-centimetrov vysoká hráčka. Jej bližšie predstavenie sprostredkujeme slovami R. Popelku: “Narodila sa 20. 8. 1989, jej predchádzajúcim pôsobiskom bol PINKK Pécs. Z dôvodu výpadku Neveny Marković klub okamžite zareagoval a angažoval na túto pozíciu Bettinu, od ktorej si sľubujeme ten istý prínos pre tím, ako to bolo v prípade Neveny – konštruktívna hra v útoku a maximálne plnenie si povinností v defenzíve.”

V oklieštenej zostave, bez Markovićovej, Kelčíkovej a Stašovej, dokonca bez doliečujúcej sa Kováčikovej, absolvoval MBK Ružomberok mimoriadne kvalitne obsadený turnaj v poľskom Krakove, a ešte predtým dva prípravné zápasy v Miškolci. S ambicióznym tímom našich južných susedov dvakrát prehrali, rovnaká bilancia vzišla aj z troch zápasov v Poľsku, kde sa však Ruža stretla s tamojšou “smotánkou”.

Juraj Suja, tréner Liptáčok, zhodnotil maďarský dvojzápas takto: “Odohrali sme dva veľmi potrebné a ťažké zápasy so súperom, ktorý má tento rok namierené veľmi vysoko. Mohli sme vidieť náš novozložený tím v náročných situáciách. Videli sme zápasový odpor, ktorý nám krásne ukázal veci, ktoré musia byť pre nás v tréningovom procese prioritou. Potrebujeme byť čo najviac spolu, pretože času nie je veľa a roboty neúrekom.”

Turnaj v Krakove (8.-10.9.) – výsledky Ruže: AZS UMCS Lublin – MBK RUŽOMBEROK 57:42 (31:18), Brownová 12, Mištinová 11, Campbellová a Janoščíková po 6. Basket 90 Gdynia – MBK RUŽOMBEROK 59:47 (25:20), Diawakanová 17, Mištinová 10, Jackovecová 6. MBK RUŽOMBEROK – Artego Bydgoszcz 50:69 (33:39), Brownová 16, Jackovecová 12, Mištinová 8, Diawakanová 6.

(c) MBK Ružomberok 2017