Máme mečbal, Ružomberok-Šamorín 2:0

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín

Ružomberčanky sa dnes predstavili v Šamoríne. Čakal ich druhý zápas série o bronz. V prípade víťazstva nad domácim ŠBK by mali zverenky Juraja Suju mečbal…

Šamorín vybehol na Liptáčky svižne a prvú štvrtinu vyhral o tri body. Aktívna bola najmä Slamová, ktorá nastrieľala v zápase až 20 bodov, a výraznou mierou ťahala Onuškovu družinu za prvým víťazstvom v sérii. Druhá desaťminútovka bola vyrovnaná, Ružomberok stále nepredvádzal svoju hru, nedarila sa najmä streľba. Aj do polčasových kabín odchádzali spokojnejšie domáce, avšak len s náskokom dvoch bodov – 23:21.

Po zmene strán sa MBK začal na svoje súperky bodovo doťahovať. Hoci bolo stretnutie viac než vyrovnané, Šamorín bol podstatne nepríjemnejší ako pod Čebraťom, a ešte aj pred poslednou štvrtinou držal nerozhodný stav 40:40. O všetkom však rozhodla záverečná desaťminútovka, v ktorej zverenky Juraja Suju prestrieľali Onuškov tím suverénne o 13 bodov (23:10).

Po výhre 63:50 sa tak z víťazstva tešil Ružomberok. Podobne ako doma, kedy svoje súperky vyprevadil po výsledku 79:55. Liptáčky tak vedú v sérii, hranej na tri víťazstvá, už 2:0, a v stredu 27. apríla môžu v Koniarni od 17:00 rozhodnúť o zisku bronzových medailí. Na tento zápas bude vstup zadarmo.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 50:63 (16:13, 23:21, 40:40) – na zápasy 0:2. Bodovali – ŠBK: Slamová 20, Vyňuchalová 14, Mračnová 10, Bartánusová 4, Lewisová 2. MBK: Lázárová 13, A. Baburová 11, Kmeťová 10, Sujová a Tetemondová 9, D. Baburová 6, Letková 3, Moravčíková 2. TH: 12/8 – 12/8. Trojky: 4-3. Diváci: 250. 5 faulov: 40. Vyňuchalová. Úspešnosť streľby: 37% – 41%.