Luxusné víťazstvo, famózna forma Lázárovej

MBK Ružomberok – Rücon Spišská Nová Ves

Namiesto drámy jednoznačný zápas. Ružomberčanky svoje hostiteľky zo Spiša vôbec nešetrili a vyhrali každú štvrtinu, poslednú 21:8 a celý zápas bez problémov dotiahli do víťazného konca.

22 bodov, z toho jedenásť doskokov. Taká je vynikajúca bilancia kapitánky MBK Ružomberok Zuzany Lázárovej v dôležitom zápase extraligy proti Spišskej Novej Vsi. Domáce hráčky chceli po dvoch prehrách konečne nad Liptáčkami vyhrať, no ostalo len pri ich zbožnom želaní. Ružomberok deklasoval domáce 80:54 a potvrdil čoraz lepšiu formu, čo je pred playoff výborná správa.

Prvú štvrtinu vyhrali zverenky Juraja Suju o päť bodov, úspešné boli aj v druhej o dva body. Po polčase ich náskok ešte narastal, šesťbodový rozdiel uhrali v tretej a dokonca trinásťbodový v záverečnej časti hry.

Strelecky sa najviac darilo kapitánke Lázárovej s 22 bodmi, Dominika Baburová dala 19, Kmeťová 14 bodov. Za zmienku stojí aj takmer 50-percentná strelecká úspešnosť Liptáčok, čo bolo jedným z rozhodujúcich faktorov ich výhry, keďže domáce Spišiačky premenili len čosi vyše 30% svojich pokusov.

Ružomberok si tak upevnil tretie miesto v skupine bojov o titul v extralige. Domácim fanúšikom sa MBK predstaví po prvý raz v tomto roku až v sobotu 31. januára o 17:00, kedy privíta v Koniarni úradujúce majsterky Good Angels Košice.

Rücon Spišská Nová Ves – MBK RUŽOMBEROK 54:80. Štvrtiny: 12:17, 22:24, 12:18, 8:21. SNV: Palušná 13, Morrisová 12, Bučáková 11, Slimáková 6, Feketeová 5, Beňušková 4, Lásková a Stašová 2. RBK: Lázárová 22 (11 doskokov!), D. Baburová 19, Kmeťová 14, A. Baburová 9, Remenárová 7, Letková 6, Hadačová 2, Kudličková 1.