Košice uspeli, dráma len v poslednej štvrtine

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Prvý raz v novom roku sa basketbalistky MBK Ružomberok predstavili domácim divákom v Koniarni až v sobotu 31. januára. Ich súperom bol úradujúci majster Good Angels Košice.

1100 divákov sa prišlo do ružomberskej haly pozrieť na duel zlepšujúcich sa domácich žabiek a posledného celku skupinovej fázy Euroligy. Početne bol znovu zastúpený aj vytrvalý fanklub Concordia 1906, ktorý v tomto zápase kládol dôraz nie na špeciálnu choreografiu, ale na vytrvalé povzbudzovanie.

Ružomberčanky síce strelili úvodný kôš zápasu a viedli zásluhou kapitánky Lázárovej 2:0, no potom premrhali niekoľko sľubných príležitostí na skórovanie za tri body, a tak Košičanky otočili stav na 9:2, keď Žirková domácim ukázala, ako sa premieňajú trojky. A hoci po oddychovom čase Juraja Suju Liptáčky znížili, hostky zapli na vyššie obrátky a náskok opäť narástol. Navyše, MBK zrážala na kolená aj žalostne nízka úspešnosť streľby, o Košičankách platil pravý opak. Aj preto bol stav po prvej štvrtine jednoznačný 8:20.

Trojkou Dominiky Baburovej odštartovala druhá časť hry. Vzápätí však rovnakým spôsobom odpovedala Oblaková, a Ruža znovu prehrávala o 12 bodov. Kým Kováčikove zverenky triafali trojky ako na bežiacom páse, domácim sa vôbec nedarilo. Favorit si udržiaval pohodlný náskok, do šatní šli po polčase podstatne lepšie naladené hostky za stavu 19:38.

Aj tretiu štvrtinu začali lepšie Liptáčky – úspešným pokusom Kmeťovej. No aj do tretice rovnakým spôsobom kontrovali súperky. V 22. minúte bol stav 21:42 a nič nenasvedčovalo tomu, že sa obraz hry zmení. Priam katastrofálna streľba bola hlavným dôvodom neutešeného vývoja zápasu z pohľadu MBK. 50 bodov dosiahli Košice v 27. minúte, Ružomberok mal v tom čase len toľko bodov, koľko bolo odohratých minút.

Neuveriteľná situácia sa zopakovala aj na začiatku poslednej štvrtiny. Ružomberčanky ju odštartovali trojkou Remenárovej, no rovnako odpovedali Oblakovou hostky. Inak sa už záverečná desaťminútovka už len dohrávala, aj keď domáce neuberali na snahe znížiť hrozivý náskok súpera.

Už po polovici štvrtiny v 35. minúte dali Liptáčky toľko bodov, ako dovtedy ani raz v žiadnej celej štvrtine – 13, a tým skorigovali stav trojkou Remenárovej na 44:58. Výborne hrajúca mladá nádej Ruže znížila následne aj na 46:59. Dve minúty pred koncom však upravila Langhorneová na 48:63 a bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 48:68 (8:20, 19:38, 31:55). Rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík, Kovalčík. Divákov: 1100. Štvrtiny: 8:20, 11:18, 12:17, 17:13. Bodovali – MBK Ružomberok: Lázárová 13, Remenárová 12, D. Baburová a Kmeťová 6, Letková 5, Nagyová 4, A. Baburová 2. Good Angels Košice: Langhorneová a Žirková 16, Oblaková 15, Bärová a Kiššová 7, Hruščáková 4, Bálintová 3.