Košice prilákali len stovku divákov

Majstrovské Good Angels Košice boli ďalším sùperom Ružomberka v základnej časti slovenskej extraligy.

Poslednú štvrtinu vyhral Ružomberok, ostatné sa stali korisťou domácich Good Angels. Už v prvej desaťminútovke si úradujúce majsterky SR vytvorili osembodový náskok a nad Liptáčkami vyhrávali o osem bodov 18:10. Zápas, ktorý sa hral v mizernej a naozaj hanebnej atmosfére pred sotva 100 divákmi (pripomíname, že Košice majú takmer 240 tisíc obyvateľov), kontrolovali zverenky Petra Jankoviča od začiatku do konca, hoci Ružomberok im bol stále v pätách. Po polčase prehrávala Ruža o deväť bodov.

Zápas sa dá len málokedy vyhrať s úspešnosťou na úrovni 30%. Ružomberku sa to nepodarilo, Košice premenili viac ako 40% streleckých pokusov, MBK len 32%. Rozhodujúcou pre konečný výsledok bola tretia štvrtina, v ktorej Košice dominovali 21:14. A hoci sa v posledných 10 minútach Ružomberok posnažil a vyhral ich 12:11, na výhre Good Angels o 15 bodov to už nič nezmenilo.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 67:52 (18:10, 35:26, 56:40). Najviac bodov: Kupčíková 12, Hruščáková a Jurčeková po 11, Oblaková a Stehlíková po 10 – Kmeťová a Sujová po 10, Lázárová 7, A. Baburová a D. Baburová po 6. TH: 21/16 – 6/6. Trojky: 3-6. Štvrtiny: 18:10, 17:16, 21:14, 11:12. Diváci: 100.