Juraj Suja, tréner basketbalistiek MBK Ružomberok, už môže pre novú sezónu počítať s takmer kompletným družstvom žien. Káder Ruže vystužila okrem Sloveniek aj jedna Kanaďanka.

Deväť basketbalistiek už má liptovský klub zazmluvnených pre budúcu sezónu. Minimálne jeden rok majú v MBK Ružomberok pôsobiť kapitánka Zuzana Lázárová, Alexandra Baburová, Eva Kmeťová, Timea Sujová a Taijah Campbellová, posila na pozíciu pivotky z Kanady. Dva roky s opciou na další podpísala zmluvu s MBK Petra Bartánusová, štyri roky bude náš dres obliekať Alica Moravčíková a päť rokov Miroslava Mištinová. “Káder ešte doplníme našimi talentmi z mládežníckej základne,” hovorí manažér MBK Radoslav Popelka. Malo by ísť o Petru Jarinovú a Alexandru Belušovú, ale aj jedno či dve ďalšie mená.

V Ružomberku už teda v ďalšom ročníku nebude pôsobiť Martina Letková, ale ani Dominika Baburová, ktorá si bude obliekať dres košických Good Angels. Prípadné zotrvanie Kataríny Tetemondovej v MBK je ešte v štádiu riešenia. Príchod ďalšej hráčky je už len v teoretickej rovine a záleží od finančných možností klubu.

Príprava na novú sezónu začína v Ružomberku 1. augusta. “Hráčky absolvujú prvé dva augustové dni lekárske prehliadky,” upresnil Popelka. Podľa jeho slov sa bude príprava sústreďovať v domácich podmienkach, kde má tím všetko potrebné k dispozícii. “V pláne sú aj viaceré prípravné zápasy, nielen so slovenskými, ale aj zahraničnými družstvami.”

Okrem domácej extraligy (ktorá začína pomerne neskoro, až 1. októbra), a Slovenského pohára, bude MBK Ružomberok účinkovať aj v Stredoeurópskej lige žien (CEWL). Jej zloženie, resp. záujem o štart v tejto súťaži, vyzerá viac než zaujímavo. “Ambíciu hrať v CEWL prejavili okrem nás, a tímov z Česka, Rakúska či Rumunska aj chorvátske, slovinské či nemecké družstvá,” prezradil Popelka. Rysuje sa teda vynikajúca konfrontácia, finančne pre MBK neporovnateľne výhodnejšia ako prípadná účasť v Európskom pohári FIBA.

KÁDER MBK RUŽOMBEROK PRE SEZÓNU 2016/2017: Zuzana Lázárová, Eva Kmeťová, Timea Sujová, Alexandra Baburová, Taijah Campbellová, Lucia Kelčíková, Miroslava Mištinová, Petra Bartánusová, Alica Moravčíková, Petra Jarinová, Alexandra Belušová.

V ŠTÁDIU RIEŠENIA: Katarína Tetemondová.

PRÍCHODY: Petra Bartánusová, Miroslava Mištinová, Taijah Campbellová, Alexandra Belušová (z mládežníckej základne MBK)

ODCHODY: Martina Letková, Dominika Baburová (Good Angels Košice).

(c) MBK Ružomberok 2016