Juraj Suja víťazom manželského súboja

Suja, alebo Sujová? Kto z manželskej dvojice bude po zápase spokojnejší? Aj na tieto otázky dal odpovede zápas Ružomberka so Šamorínom. Tréner MBK Juraj Suja si pochopiteľne želal víťazstvo svojich zvereniek, no prekaziť mu to chcela manželka Timea Sujová, ktorá je jednou z hlavných opôr Šamorína.

Veľmi pekná návšteva 800 divákov zavítala v stredu 30. októbra do Koniarne, kde sa odohral ďalší zápas Stredoeurópskej ligy. Asi stovka burácajúco povzbudzujúcich fanúšikov najslušnejšieho fanklubu na Slovensku – ružomberskej Concordie 1906 – vytvárala od začiatku fantastickú atmosféru, v akej sa musí dobre hrať akémukoľvek tímu.

Stretnutie začali lepšie Ružomberčanky, autorom úvodného koša zápasu bola Ristićová, a hneď sa jej podaril úspešný trojbodový pokus. Dvakrát sa však presadili pod košom aj Šamorínčanky, a tak viedli 4:3. No nie nadlho, už o minútu bolo 8:4 pre Liptáčky. Tie si už vedenie postrážili aj v nasledujúcich minútach, a prvú štvrtinu vyhrali 21:20.

Jubilejným desiatym bodom v 12. minúte zápasu (!) otvorila Ristićová skóre druhej časti hry. Vzápätí však dokázali znížiť súperky, a potom už padali koše ako na bežiacom páse. Diváci videli za ukážkového povzbudzovania početného fanklubu Concordia 1906 v týchto fázach veľmi dobrý basketbal. Ex-Šamorínčanka v drese MBK Murphyová sa po prvý raz presadila pod košom až v 15. minúte, keď zvyšovala náskok Ružomberka na 33:27. K paradoxnej situácii došlo o niekoľko sekúnd, keď sa ani na trikrát nedokázali rozhodcovia dohodnúť, kto vlastne v spornej situácii pri domácom koši fauloval – či Ružomberčanky, alebo hostky… V závere štvrtiny si vypracovali štvorbodový náskok Šamorínčanky, ktorý následne ešte zvýšili. Dvomi košmi po sebe náskok skresala kapitánka Ruže Brezániová.

Vstup po prestávke mali lepšie domáce hráčky, ktorým sa zakrátko podarilo otočiť skóre. Tromi košmi po sebe bolo v 24. minúte 46:41. Trojkou potom Ristićová zvýšila svoju streleckú produktivitu už na 15 bodov. Nepresvedčivý výkon podávala Murphyová, ktorá mala v týchto chvíľach na svojom konte len štyri body. Po prvý raz viedli domáce o desať bodov v 28. minúte – 56:46. O prevahe Ružomberka hovorí aj fakt, že tretiu štvrtinu vyhrali zverenky J. Suju 18:5.

Excelentnou hrou a ukážkovou aktivitou pri koši sa začiatkom poslednej časti hry prezentovala Baburová, ktorá pomáhala zveľaďovať náskok Ruže už na 15 bodov – 63:48 v 33. minúte. Úmyselný faul si na svoje konto následne pripísala hráčka ŠBK Vyňuchalová. Fanklub sa celý zápas bavil povzbudzovaním, spomenul si aj na retro-slogan „SCP“, ktorý vytiahol viackrát. Ružomberčanky si medzitým na palubovke udržiavali pohodlný odstup od súperiek. Napokon zápas zaslúžene dotiahli do víťazného konca, a spokojnejší z manželskej dvojice bol teda tréner Ružomberka Juraj Suja. Po záverečnom klaksóne ešte Concordia bavila publikum oranžovými a bielymi svetlicami, čím korunovala svoj fantastický fanúšikovský výkon.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 73:63 (21:20, 40:41, 58:46). Body – MBK Ružomberok: Ristićová 17, Brezániová 13, Vesterbergová 11, Baburová 10, Kmeťová 8, Murphyová 6, Stalvantová 5, Černáková 3 – Vyňuchalová 17, Skorićová 12, Sujová 9, Slamová, Oravcová a Ivanová po 6, Jaeschkeová 5, Feketeová 2. Rozhodovali: Kukelčík, Fuska, Špirka. Štvrtiny: 21:20, 19:21, 18:5, 15:17.  Diváci: 800. Vývoj zápasu: 8:4, 11:5, 15:12, 19:18, 28:27, 33:32, 35:36, 35:39, 42:41, 49:44, 51:46, 61:46, 64:50, 68:53

Hralo sa predtým: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 62:60, BKŽ Levice – MBK Ružomberok 47:73.