Jednoznačne. Ružomberok – B.Bystrica 77:40

MBK Ružomberok - BAM Poprad

Bystrické Pumy boli ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v slovenskej extralige. Do zápasu ešte nezasiahla stále zranená Alexandra Baburová.

Napriek tomu to bola od začiatku jednoznačná záležitosť domácich hráčok. Pred solídnou návštevou 600 divákov hrali Liptáčky atraktívny basketbal, ktorý podčiarkovali vysokou streleckou úspešnosťou. Prvú štvrtinu vyhrali 17:8, druhú ešte výraznejším rozdielom 17:6. Do polčasových šatní tak odchádzali s 20-bodovým náskokom 34:14, a o osude zápasu bolo prakticky rozhodnuté.

Nástup do tretej štvrtiny mali tiež zverenky Juraja Suju veľmi dobrý. Dali v nej 18 bodov, súperky nastrieľali len sedem. Až záverečná desaťminútovka javila známky vyrovnanosti to však už Ružomberčanky vyhrávali o viac ako 30 bodov, a pohodlne tak kráčali za ďalším extraligovým, treba povedať povinným, víťazstvom.

MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 77:40 (17:8, 34:14, 52:21). Campbellová 20, Kmeťová 17, Mištinová 11, Kelčíková 9, Sujová a Moravčíková po 6, Bartánusová a Jarinová po 4 – Ozdincová 13, Jelenčíková 9, Kovalčíková 7, Verlíková 5, Števulová 3, Dolniaková 2, Matejčíková 1. Štvrtiny: 17:8, 17:6, 18:7, 25:19. TH: 14/9 – 24/16. Trojky: 6-4. Úspešnosť streľby: 46% – 24%. Diváci: 600.