Extraliga: BAM Poprad – MBK Ružomberok

vs

Početná skupina fanúšikov Ružomberka merala cestu do Popradu, aby podporila basketbalistky MBK v súboji proti domácemu družstvu. V hale bolo počuť prakticky len našich priaznivcov z fanklubu Concordia 1906. Od začiatku do konca to bol jednoznačný zápas, akoby hra mačky s myšou. Čakalo sa vyrovnanejšie stretnutie, pretože Poprad sa doposiaľ v tabuľke extraligy držal veľmi solídne. Opak však bol na palubovke pravdou. Ružomberok sa zahryzol do svojho súpera a z útočného zovretia ho nepustil do konca zápasu. Úvodnú štvrtinu vyhral 24:11, druhú 18:12, a o osude duelu bolo rozhodnuté. Poprad strieľal čoraz menej bodov. V tretej štvrtine osem, v poslednej päť, a aj preto doma prehral 36:77. Trénerovi Jurajovi Sujovi a jeho družine sa aj vďaka masívnej celozápasovej podpore fanúšikov z Concordie 1906 poraziť Poprad najvýraznejším rozdielom v tejto sezóne, pričom inkasovali len 36 bodov, a dokázali nastrieľať až 77. BAM Poprad - MBK Ružomberok 36:77 (11:24, 23:42, 31:61). Ivančáková a Grigerová po 7, Sojáková 6, Filičková a Drobná po 4 - Diawakanová a Janoščíková po 14, Bartánusová 13, Bozókiová 11, Brownová 10, Campbellová 6. TH: 9/5 - 15/10. Trojky: 3-5. Diváci: 300. (c) MBK Ružomberok 2017

K zápasu

Početná skupina fanúšikov Ružomberka merala cestu do Popradu, aby podporila basketbalistky MBK v súboji proti domácemu družstvu. V hale bolo počuť prakticky len našich priaznivcov z fanklubu Concordia 1906.

Od začiatku do konca to bol jednoznačný zápas, akoby hra mačky s myšou. Čakalo sa vyrovnanejšie stretnutie, pretože Poprad sa doposiaľ v tabuľke extraligy držal veľmi solídne. Opak však bol na palubovke pravdou. Ružomberok sa zahryzol do svojho súpera a z útočného zovretia ho nepustil do konca zápasu. Úvodnú štvrtinu vyhral 24:11, druhú 18:12, a o osude duelu bolo rozhodnuté. Poprad strieľal čoraz menej bodov. V tretej štvrtine osem, v poslednej päť, a aj preto doma prehral 36:77. Trénerovi Jurajovi Sujovi a jeho družine sa aj vďaka masívnej celozápasovej podpore fanúšikov z Concordie 1906 poraziť Poprad najvýraznejším rozdielom v tejto sezóne, pričom inkasovali len 36 bodov, a dokázali nastrieľať až 77.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 36:77 (11:24, 23:42, 31:61). Ivančáková a Grigerová po 7, Sojáková 6, Filičková a Drobná po 4 – Diawakanová a Janoščíková po 14, Bartánusová 13, Bozókiová 11, Brownová 10, Campbellová 6. TH: 9/5 – 15/10. Trojky: 3-5. Diváci: 300.