Heroický výkon, mohutný potlesk, 1600 ľudí!

Neuveriteľne hrdinský a bojovný výkon predviedli dnes pred 1600 divákmi basketbalistky MBK Ružomberok. Ich súperom bolo v prvom osemfinálovom zápase Europohára jedno z najlepších mužstiev sveta – ruský celok Dynamo Kursk.

Úvod zápasu bol ako z rozprávky. Azda nikto z prítomných si nepamätal, kedy naposledy sa tak Ružomberčankám darila streľba, aj spoza trojkového oblúka! Liptáčky evidentne zaskočili hviezdami nabitý Kursk, jeho tréner Bo Overton len nechápavo sedel na lavičke. Ruža viedla od začiatku zápasu až do polčasu, čo skutočne nečakal azda ani najväčší optimista. Prvú štvrtinu vyhrali Sujove zverenky 17:13, a v úspešnej kanonáde pokračovali aj potom. Diváci boli vo vytržení, fantastickú atmosféru v hale udržiavala neustále Concordia 1906. Naše žabky predvádzali hrdinský a aj na pohľad pekný basketbal, mali vysokú úspešnosť streľby.

Bohužiaľ, po polčase sa už hralo podľa papierových predpokladov. Mimoriadne úzky káder Juraja Suju nemohol konkurovať superdrahým hráčkam ruského Kurska. Mená ako Dupreeová, Vodopyanová, Milovanovićová, Princeová, Lisinová či Augustusová vzbudzujú obrovský rešpekt. Ružomberok sa snažil aj ďalej, hráčky odovzdávali maximum, ale každý je len človek a má isté limity. Aj keď sa miestami zdalo, že Ružomberčanky ich dnes prekročili.

S favorizovaným Dynamom prehrali o 22 bodov, no napriek tomu si od empaticky naladených divákov vyslúžili mohutný a skandovaný potlesk. Odveta je na programe o týždeň.

Tréner MBK Juraj Suja po zápase priznal, že má zmiešané pocity. “Ak by sme pokračovali v nasadenom trende aj v druhom polčase, určite by sme duel viac zdramatizovali.” Vzápätí však dodal, že dievčatá bojovali statočne. “Hoci sme napokon prehrali, myslím si, že diváci boli spokojní. Svedčí o tom aj mohutný potlesk po stretnutí.”

MBK Ružomberok – Dinamo Kursk 60:82 (17:13, 21:22, 10:19, 12:28). Bodovali: Murphyová 17, D. Baburová 11 (3 trojky), Kmeťová, Brezániová a Černáková po 5 (Staalvantová 7, Vesterbergová a Remenárová po 5) – Augustusová 21, Dupreeová a Milovanovičová po 12. TH: 13/10 – 11/10, fauly: 21 – 14, trojky: 8 – 6. 1600 divákov.