Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
2. decembra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Extraliga pokračovala pre Ružomberčanky v juhu Slovenska. Po jednoznačnom víťazstve nad Šamorínom v Koniarni sa očakával úspech favorita aj v odvete.

Štart vyšiel zverenkám Juraja Suju brilantne. V úvodných minútach vyhrávali už 11:0, a prvú desaťminútovku vďaka streleckej potencii vyhrali 18:9. Súperky, medzi ktorými bola aj manželka nášho trénera Timea Sujová, hrýzli najmä v druhej a tretej štvrtine, ale ani raz sa im nepodarilo bodovo sa priblížiť Liptáčkam. Všetky štyri štvrtiny vyhral Ružomberok. Najviac sa našim žabkám darilo v prvej a poslednej. Hlavne vďaka tomu si po štandardnom výkone odvážajú zo Šamorína 23-bodové víťazstvo. Strelecky sa v našom drese presadila najmä Jackovecová (14 bodov), 11 zaznamenala Mištinová a po 10 Campbellová a Janoščíková.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 47:70 (9:18, 25:38, 38:54). Beronjaová 12, Slezáriková 11, J. Lelkesová 8 – Jackovecová 14, Mištinová 11, Campbellová a Janoščíková po 10. Štvrtiny: 9:18, 16:20, 13:16, 9:16. TH: 9/7 – 15/9. Trojky: 4-3. Diváci: 200. Najviac času na palubovke (MBK): Brownová 25:15, Jackovecová 22:50, Diawakanová 22:27, Mištinová 22:03.