Extraliga: MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
14. októbra 2017 15:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Jednoznačné víťazstvo Ružomberka v zápase proti Nitre sa čakalo. Pivnnú jazdu okorenili zverenky Juraja Suju aj výborným, svižným výkonom a pekným výsledkom.

Minútu a päť sekúnd. Toľko trvalo vedenie Nitry v zápase proti domácemu Ružomberku. Bolo to v samotnom úvode stretnutia, kedy hosťujúce hráčky otvorili skóre na 2:0. Vo zvyšnej časti duelu už jasne dominovala Ruža. Prvú štvrtinu vyhral favorit 21:11, v 15. minúte už viedol 41:13 a už v tom čase mala Mištinová na konte 17 bodov. O minútu neskôr po trojke Belušovej bolo 44:15 a vedenie o vyše 30 bodov zariadili domáce po trojke Bartánusovej v 18. minúte (47:15). Celkovo zverenky Juraja Suju zmietli Nitru v druhej štvrtine 28:6, a tak po polčase bol stav 49:17.

Uragán Ružomberka pokračoval aj v druhej polovici zápasu. Jedinou otázkou bola už len výška skóre a pre divákov populárna téma, či “padne” stovka. 50-bodový rozdiel v skóre svietil na tabuli v 35. minúte (83:33) po koši Campbellovej. Zaujímavosťou je, že od času 35:08 sa na palubovke objavila čisto slovenská päťka (Kováčiková, Mištinová, Bartánusová, Janoščíková, Moravčíková). Deväťdesiat bodov pokorila Ruža tri minúty pred koncom. Naháňačku za stovkou stopla domácim siréna, trojka Kováčikovej upravila konečný stav na 99:44. V stretnutí zahviezdila domáca Mištinová, ktorá nastrieľala súperkám 27 bodov.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Teší ma, že sme ukázali viac energie, ako v predchádzajúcich zápasoch. Vôbec nie je problémom, že sme nedali stovku. Naša hra bola veľmi solídna, rýchla. Tak chceme hrať, takáto hra nám skutočne svedčí.”

Pavol Horička, tréner Nitry: “Od samého začiatku bol Ružomberok lepší a kvalitnejší, vo všetkých herných činnostiach. Nedokázali sme na hru súpera reagovať ani v obrane, ani v útoku. Vysoké víťazstvo Ružomberka je úplne zaslúžené.”

MBK Ružomberok – BK Junior UKF Nitra 99:44 (21:11, 49:17, 67:26). Mištinová 27 (3 trojky), Diawakanová 15, Bartánusová 14, Bozókiová 10, Jackovecová 8, Janoščíková a Campbellová po 6, Kováčiková a Belušová po 5, Moravčíková 3 – Fehérová 10, Svetlíková 8, Horvátová 7, Zentková 6, Laura Dubeňová a Linda Dubeňová po 4, Sailerová 3, Kubušová 2. Štvrtiny: 21:11, 28:6, 18:9, 32:18. TH: 20/15 – 12/8. Trojky: 8-4. Diváci: 400. Úspešnosť streľby: 53% – 33%. Čas na palubovke: Bartánusová 27:41, Janoščíková 23:14, Jackovecová 22:27, Mištinová 21:17, Diawakanová 21:04, Campbellová 20:44, Kováčiková 19:50, Bozókiová 18:57, Moravčíková 17:04, Belušová 7:41.