Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
30. septembra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Úvodný duel novej sezóny odohrali basketbalistky MBK Ružomberok proti BAM Poprad. Zápas v športovej hale Koniareň sledovala solídna návšteva 600 divákov.

Pomerne rýchlo vyhrávali Liptáčky 5:0, a zdalo sa, že to bude spanilá jazda jasného favorita. Potom však Poprad šnúrou 7 bodov otočil skóre, a podarilo sa mu vyhrať aj úvodnú desaťminútovku 14:11. Domáce hráčky pôsobili kŕčovito a zahadzovali aj jednoduché strelecké pozície. V závere polčasu sa však Sujovej družine podarilo zmazať náskok súperiek, a po 20 minútach Ružomberok už vyhrával 29:26.

Do tretej štvrtiny nastúpili sebavedomé Liptáčky, a začali hrať tak, ako si to tréner Suja želal. Popradčanky dostali lekciu z efektivity a basketbalovej moderny, a tak po 30. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 59:37. Mimochodom, tretiu štvrtinu vyhrali domáce jednoznačným výsledkom 30:11. Záverečná časť hry už mala rozlúsknuť len jedinú tajničku – aké vysoké bude víťazstvo Ružomberka. Napokon sa v extraligovej premiére nového ročníka zrodila výhra MBK o 26 bodov – 76:51.

Strelecky sa mimoriadne (po slabšom rozbehu) darilo ukrajinskej posile Jackovecovej, ktorá zaznamenala 23 bodov. Campbellová dala 13 a Maďarka Bozókiová 11 bodov. Z družstva Popradu sa na dvojciferné číslo dostala len Ivančáková (11), Drobná strelila 9, Grigerová s Filičkovou po 8 bodov.

O výbornú kulisu sa postaral nielen domáci fanklub Concordia 1906, ale do Koniarne si našlo cestu až 600 divákov, ktorí rovnako pomohli vytvoriť v hale pravú basketbalovú atmosféru. Najbližšie sa v domácom prostredí predstavia Ružomberčanky už o týždeň v šlágri extraligy, kedy ich súperom budú Good Angels Košice.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Absolvovali sme povinné víťazstvo. Zo začiatku sa nám nedarilo, nervozitu bolo cítiť, avšak tretia štvrtina už bola podľa našich predstáv. Cez polčas sme sa upokojili, a potom sme hrali lepšiu obranu a rýchlejšie dopredu. Potešila ma pekná návšteva, chcem sa poďakovať všetkým divákom.”

Milan Černický, tréner Popradu: “Nečakal som, že budeme s Ružomberkom tak dobre držať krok, najmä v prvom polčase. Moje hráčky bojovali, nápor domácich sa dal očakávať, a aj prišiel. Začala im padať streľba zvonku, pritvrdili a zrýchlili hru. Mali sme veľa stratených lôpt. Čiže, prvý polčas z našej strany super, v druhom však už jasne dominoval favorit.”

MBK Ružomberok – BAM Poprad 76:51 (11:14, 29:26, 59:37). Bodovali: Jackovecová 23, Campbellová 13, Bozókiová 11, Janoščíková 8, Bartánusová 6, Belušová a Kováčiková po 5, Mištinová 3, Diawakanaová 2 – Ivančáková 11, Drobná 9, Grigerová a Filičková po 8, Hadačová 5, M. Tetemondová 4, Hamaliarová, Sojáková a Kudličková po 2. Štvrtiny: 11:14, 18:12, 30:11, 17:14. TH: 18/12 – 14/10. Trojky: 4-3. Diváci: 600. Dĺžka zápasu 1 h, 34 min. Čas vo vedení: Ružomberok 27:36 – Poprad 12:03.