Extraliga: Good Angels Košice – MBK Ružomberok

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
6. decembra 2017 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Po týždni boli súperkami Ružomberka znovu hráčky Good Angels Košice. Tentokrát sa s Východniarkami stretli v ich domácej aréne a v rámci extraligy.

Tri štvrtiny to vyzeralo pre zverenky Juraja Suju veľmi nádejne. Zápas začali veľkým štýlom, dvomi trojkami Kováčikovej, Košice sa však nenechali zahanbiť najmä vďaka streleckej potencii Žirkovej. Prvá desaťminútovka sa stala korisťou Ruže, ktorá ju vyhrala o jeden bod 18:17. Duel bol aj naďalej viac ako vyrovnaný. Po polčase strácali Liptáčky šesť bodov, a ani v tretej štvrtine nebolo rozhodnuté o víťazovi. Stalo sa tak až v samotnom závere, kedy Košičanky získali rozhodujúci, aj keď pomerne tesný náskok, a stretnutie napokon vyhrali o 14 bodov.

V drese Ružomberka excelovala Kováčiková, ktorá nastrieľala 16 bodov. Košičanky nielenže uspeli v 20 z 21 trestných hodov, ale mali úspešnosť streľby o 13% vyššiu ako MBK. Na druhej strane, Ruža trafila o dve trojky viac ako domáce hráčky.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 72:58 (17:18, 36:30, 52:42). Žirková 17, Jurčenková 16, Deptová 12, Morrisová 9, Bálintová 6 – Kováčiková 16, Jackovecová 10, Janoščíková 7, Brownová a Bartánusová po 6, Diawakanová 4, Mištinová 3. Štvrtiny: 17:18, 19:12, 16:12, 20:16. TH: 21/20 – 14/10. Trojky: 6-8. Diváci: 1000. Najviac času na palubovke (MBK): Brownová 28:30, Janoščíková 28:17, Campbellová 27:12, Bartánusová 25:31, Jackovecová 24:30, Mištinová 24:04. Úspešnosť streľby: 53% – 40%.