Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
18. októbra 2017 17:00 EuroCup FIBA 2017/2018

K zápasu

Turecké družstvo, ktoré patrí k veľkým favoritom na celkové prvenstvo v tohtoročnom Európskom pohári FIBA, bolo ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v stredu 18. októbra.

Prvých 15 bodov dali hosťujúce hráčky len z úspešných trojkových pokusov. Vtedy im ešte Liptáčky stíhali sekundovať na palubovke, a nedovolili im vytvoriť si výraznejší náskok. V piatej minúte bol stav 14:15, úvodnú štvrtinu napokon vyhral turecký favorit o štyri body. Devastačná pre Ružomberok však bola druhá desaťminútovka, v ktorej Mersin uspel 24:9. Nasadil extrémne rýchly, veľmi agresívny basketbal na hranici pravidiel, a najmä cudzinky v tureckom drese doslova ničili snahu MBK. Po polčase, kedy už náskok hosťujúceho družstva atakoval 20-bodovú hranicu, si už skúsený tím, ktorý disponuje gigantickým rozpočtom, bez najmenších problémov ustrážil vysoké víťazstvo. Ružomberčanky síce ani raz v zápase nezložili zbrane, bojovali čestne až do konca, ale kým naše žabky trafili len 5 trojkových pokusov, Turkyne až 13, čo tiež rozhodlo. Z domáceho kolektívu možno vyzdvihnúť hlavne 18 bodov Diawakanovej.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Mersin nám ukázal realitu. Rozhodne súperovi gratulujem k zaslúženému víťazstvu, musím však pochváliť aj moje zverenky, že bojovali až do konca o čo najlepší výsledok. Musíme ešte veľa a tvrdo pracovať, aby sme sa vo výkonnosti posúvali vyššie.”

Ozlem Sencanová, trénerka Mersinu: “Očakávali sme náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Hlavne zo začiatku to bolo veľmi náročné, postupne sme si však vytvorili solídny náskok, ktorý sme už po zvyšok duelu kontrolovali. Rozhodla naša strelecká efektivita, hlavne spoza veľkého oblúka.”

MBK Ružomberok – Mersin Buyuksehir 59:86 (16:20, 25:44, 42:66). Diawakanová 18, Mištinová a Bozókiová po 8, Janoščíková a Bartánusová po 6, Kováčiková 5, Campbellová 4, Moravčíková a Jackovecová po 2 – Hartleyová 21, Gajićová 18, Thomasová 14, Cadoová 11, Yalcinová 10. Štvrtiny: 16:20, 9:24, 17:22, 17:20. TH: 15/12 – 17/13. Trojky: 5-13. Diváci: 700. Úspešnosť streľby: 44,7% – 46,9%. Čas na palubovke: Diawakanová 34:06, Campbellová 27:31, Kováčiková 27:00, Bozókiová 24:01, Janoščíková 22:52, Mištinová 21:11.