EuroCup FIBA: MBK Ružomberok – Good Angels Košice

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
29. novembra 2017 17:00 EuroCup FIBA 2017/2018

K zápasu

“Je mi do plaču, dnes sme si rozhodne zaslúžili vyhrať,” povedal po stretnutí proti Good Angels Košice tréner Ružomberka Juraj Suja.

Liptáčky nastúpili v Koniarni na posledný duel Európskeho pohára FIBA v tejto sezóne. Ich súperkami boli Good Angels Košice. Výbornou hrou, rýchlym prechodom do útoku a pozornou obranou sa prekvapujúco podarilo zverenkám Juraja Suju väčšinu zápasu vyhrávať. Už úvodná štvrtina niečo naznačila, Ruža ju vyhrala 21:12, a hosťujúci tréner Peter Jankovič musel prvý raz výraznejšie zvýšiť hlas. Ďalšie dve desaťminútovky však ukoristili Košice, ale do vedenia sa dostali len v závere predposlednej štvrtiny, MBK však kládol výrazný odpor a po dramatickom závere si vynútil predĺženie. Nadstavenú päťminútovku zvládli lepšie Východniarky, ktoré ju vyhrali 5:2 a celý zápas 59:56. “Ružomberok dnes potvrdil, že sa neustále zlepšuje a má svoju nespornú kvalitu,” vydýchol si po stretnutí tréner hostí…

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 56:59 – po predĺžení, (21:12, 30:27, 41:42 – 54:54). Kováčiková 14, Mištinová, Brownová a Campbellová po 9, Janoščíková 6, Bozókiová 5, Bartánusová 4 – Morrisová 14, M. Páleníková 11, Žirková 9, Bálintová, Jurčenková a Petersová po 6. Štvrtiny: 21:12, 9:15, 11:15, 13:12 – 2:5). TH: 16/10 – 11/7. Trojky: 4-8. Diváci: 800. Úspešnosť streľby: 37,5% – 39,30.