EuroCup FIBA: MBK Ružomberok – Enisey Krasnojarsk

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
11. októbra 2017 17:00 EuroCup FIBA 2017/2018

K zápasu

Svoju púť Európskym pohárom FIBA po troch rokoch začali basketbalistky MBK Ružomberok domácim stretnutím. Ich súperom bol ruský celok Enisey Krasnojarsk.

Od úvodu sa hralo vo veľmi vysokom tempe. Diváci v Koniarni videli vynikajúci, prvotriedny európsky basketbal s rýchlymi útokmi na obidvoch stranách. Ružomberku vychádzala streľba, len v prvej štvrtine uštedril Ruskám 12 bodov spoza veľkého oblúka. Súperky bodovo ťahala hlavne Američanka Monroeová. Vďaka úspešnej koncovke vyhrali Liptáčky úvodnú štvrtinu o dva body 26:24. Hluché minúty si vybrali Ružomberčanky počas veľkej časti druhej desaťminútovky. V tejto pasáži kontrolovali bodové dianie zápasu Rusky, ktoré boli neustále v miernom vedení. Pol minúty pred polčasom vyhrávali o šesť bodov (44:38), a týmto výsledkom sa aj zakončilo prvé dejstvo.

Tretia štvrtina však Ružomberku vôbec nevyšla. Prehrali ju 8:24, a o osude zápasu už bolo prakticky rozhodnuté aj pred záverečnými desiatimi minútami. Domácim odišla streľba, Ruskám, naopak, padali koše jeden za druhým, aj spoza trojkového oblúka. Kým Liptáčky trafili za tri body päť košov, ich súperky až osem. Vyslovene zahviezdila v hosťujúcom tíme Američanka Monroeová s 21 bodmi, kapitánka Kiryanová dala 18. Z domácich hráčok dala Janoščíková 16 bodov, 10 pridala Diawakanová.

Juraj Suja (tréner Ružomberka): „Gratulujem hosťom k vynikajúcej forme, ktorú dnes ukázali. Náš výkon bol kolísavý, zaplatili sme nováčikovskú daň. Osem hráčok z MBK hralo dnes prvý raz európsky zápas. Celkový výsledok je pre nás krutý.“

Olga Shuneikina (trénerka Krasnojarsku): „Nebol to ľahký zápas, za všetko hovoria čísla. Chcem pogratulovať svojim hráčkam k víťazstvu. Na duel sme sa špeciálne pripravovali, a som rada, že sme túto prípravu využili naplno.“

MBK Ružomberok – Enisey Krasnojarsk 64:87 (26:24, 38:44, 46:68). Janoščíková 16, Diawakanová 10, Campbellová a Mištinová po 8, Bartánusová 6, Kováčiková a Bozókiová po 5, Jackovecová 4, Brownová 2 – Monroeová 21, Kiryanová 18, Svaryteová 12, Marchenková 10, Dobrovskichová a McCallumová po 9, Kunaková 6, Goldyrevová 2. Štvrtiny: 26:24, 12:20, 8:24, 18:19. TH: 11/9 – 22/17. Trojky: 5-8. Diváci: 1100. Úspešnosť streľby: 40,3% – 56,4%. Čas vo vedení: 4:52 – 32:03. Naviac času na palubovke (MBK): Campbellová 31:17, Mištinová 30:41, Jackovecová 29:37, Janoščíková 25:01, Diawakanová 24:51.