Druhý zápas, druhá výhra. V Nitre o 12 bodov

MBK Ružomberok -BK Junior UKF Nitra

Ďalšie kolo extraligy odohrali basketbalistky MBK na pôde nováčika z Nitry. Očakávalo sa jasné víťazstvo favorita spod Čebraťa…

Realita na palubovke však bola celkom iná. Prvú štvrtinu síce zverenky Juraja Suju vyhrali o sedem bodov 20:13, no v druhej mali navrch len o jediný bod. Ružomberku vôbec nešla streľba, po celý zápas bol na tom horšie ako húževnatá Nitra. Aj v druhom polčase sa Liptáčky trápili, tretia štvrtina vyznela nerozhodne 11:11. Len zásluhou úplného záveru zápasu odvrátili hráčky MBK možnosť črtajúcej sa drámy, a napokon síce vyhrali, ale výkonom, úspešnosťou streľby a bodovým rozdielom zaostali za očakávaním. Najviac času na palubovke, až 31 minút, odohrala Timea Sujová, 27 minút si zahrali Eva Kmeťová a Alexandra Baburová, ako aj Taijah Campbellová.

BKM Junior UKF Nitra – MBK Ružomberok 48:60 (13:20, 26:34, 37:45). Najviac bodov: Kováčiková 11, Fehérová 10, Linda Dubeňová 9, Škublová 5, Laura Dubeňová a Martišková po 4 – Lázárová 12, Kmeťová 11, Campbellová 10, Sujová 9, A. Baburová 7, Kelčíková 6. TH: 16/11 – 22/18. Trojky: 3-2. Úspešnosť streľby: 36% – 33%. Doskoky: 26-42.

MINUTÁŽ HRÁČOK MBK RUŽOMBEROK: Sujová 31:05, A. Baburová 27:09, Kmeťová 27:04, Campbellová 26:55, Lázárová 25:39, Mištinová 20:00, Kelčíková 17:51, A. Moravčíková 13:05, Bartánusová 11:12.