Druhý výbuch MBK: Ruža s prehrou o 28 bodov

Majstrovský tím z Košíc hostil na svojej palubovke bronzové družstvo uplynulého ročníka extraligy MBK Ružomberok…

Šláger ženskej extraligy sa začal prekvapujúco. Hoci domáci favorit Good Angels pred slabou návštevou vyhrával 2:0, v prvej štvrtine sa z vedenia tešil prvý a poslednýkrát. Potom totiž prebrali iniciatívu Ružomberčanky, ktorým sa darila streľba (41% v úvodnej desaťminútovke). Vyrovnali na 2:2, následne viedli 5:2, ale aj 14:6 a 17:8, napokon prvé dejstvo vyhrali o šesť bodov 19:13.

Košický uragán však nenechal na seba dlho čakať. Po ráznom dohovore trénera Maroša Kováčika vstúpili do druhej štvrtiny domáce hráčky ako vymenené. Zlepšili streľbu, pohyb aj obranu, a otočili stav zápasu. Polčasová prestávka prišla Ružomberku vhod, Liptáčky do šancí odchádzali za stavu 30:25 pre Košice.

Žiaľ, ani do tretej štvrtiny nevstúpili zverenky Juraja Suju správnou nohou, a zakrátko už prehrávali 28:43, keď sa spomedzi domácich hráčok najviac darilo Oblakovej a Langhornovej. Na konte MBK sa kopili fauly, v 25. minúte malo až šesť basketbalistiek Ruže minimálne tri osobné chyby, kým v kolektíve Good Angels disponovala týmto hendikepom len Hruščáková. Náskok favorita narastal, dve minúty pred klaksónom 3. štvrtiny už bol viac ako 20-bodový (51:30). Celkovo vyhrali úsek medzi 21. a 30. minútou Košice vysoko 25:9.

Záverečná desaťminútovka sa v podstate už len dohrávala, sedem minút pred koncom domáce viedli 60:37. Z Ružomberčaniek sa vyfaulovala Moravčíková, zakrátko na to aj Letková, ktorá dokonca v zápase vôbec nebodovala. Päť faulov nazbierala aj kapitánka Lázárová, a tak stretnutie dohralo len 6 hosťujúcich hráčok. Z hry MBK boleli oči, Košičanky tento duel bez problémov dotiahli do víťazného konca a po rozpačitej prvej štvrtine napokon zaslúžene vyhrali o takmer 30 bodov…

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 72:44 (13:19, 30:25, 55:34). Najviac bodov – Košice: Oblaková 23, Langhornová 14, Jurčenková 11. Ružomberok: Tetemondová 15, D. Baburová 7, Kmeťová 6. Štvrtiny: 13:19, 17:6, 25:9, 17:10. Úspešnosť streľby: 38% – 28%.