Cenné víťazstvo Ruže nad Pinkk Pécs

Dva zápasy s tým istým súperom čakali na basketbalistky MBK Ružomberok 7. a 11. decembra. Deň po sviatku Mikuláša nastúpili v Koniarni na prvý z nich. Proti žabkám z Liptova stál v rámci Stredoeurópskej ligy tím Pinkk Pécs.

Prvý kôš zápasu padol po vyše minúte hry, a jeho autorkou bola domáca Murphyová. Celkovo bol bodový rozbeh obidvoch tímov veľmi pomalý, po štyroch (!) odohratých minútach bol stav 4:2, druhý úspešný zásah Ružomberčaniek zaznamenala srbská posila Mandićová. Liptáčky však zakrátko nazbierali päť faulov, a tak hostkám pribúdali body najmä z trestných hodov. Aj keď Maďarky dlhšie vyhrávali, záver štvrtiny zvládli aj vďaka šnúre 7:0 lepšie domáce.

Do ďalšieho dejstva zasiahla na strane MBK aj mladá Remenárová, a priniesla do hry oživenie. Ružomberčanky si strážili svoj náskok, v 15. minúte bol stav 27:14. Následne dostala vynikajúcu prihrávku do otvorenej obrany súpera Remenárová, a po jej úspešnom dvojbodovom pokuse si zobral tréner hostí Hernandez oddychový čas. Ruža vtedy viedla o 15 bodov. Potom síce Maďarky stiahli náskok, no do šatní odchádzali domáce hráčky s náskokom trinástich bodov.

V drese hostiek sa predstavila aj bývalá hráčka Ružomberka Minčíková, ktorej viaceré zákroky na Ružomberčanky zrejme vyplývali z premotivovanosti. Mnohé z nich unikli aj pozornosti rozhodcov, hoci boli evidentne za hranicou fair-play. Hluché miesta hry vypĺňal po celý zápas výborný domáci fanklub Concordia 1906 aktívnym a vytrvalým povzbudzovaním. Na palubovke sa viac darilo Maďarkám, ktoré mierne stiahli ružomberský náskok.

Po polovici poslednej štvrtiny vyhrávali domáce o desať bodov. Zabojovať o zvrat sa pokúšal tréner Hernandez oddychovým časom. Oplatilo sa, necelé tri minúty pred koncom zápasu bol stav už len 65:60 pre MBK. Zverenkám Juraja Suju sa však darilo držať si odstup, minútu pre klaksónom viedli o sedem bodov. Keď sa zdalo, žeby sa Maďarky mohli na domáce dotiahnuť, predviedla parádnu individuálnu akciu domáca kapitánka Brezániová, a 40 sekúnd pred koncom bolo 71:64. Liptáčky napokon zaslúžene vyhrali, aj keď sa vo viacerých pasážach zápasu herne trápili.

MBK Ružomberok – Pinkk Pécs (Maď.) 71:64 (19:11, 39:26, 54:48). Štvrtiny: 19:11, 20:15, 15:22, 17:16. Bodovali – MBK Ružomberok: Murphyová 14, Baburová 12, Stalvantová 11, Kmeťová 9, Černáková a Vesterbergová po 7, Mandićová 6, Brezániová 3, Remenárová 2 – Pinkk Pécs: Rujaková 12, Ajdukovićová 11, Kovatsová 9, Minčíková a Tomlinsonová po 8, Saroková 6, Adameczová a Katonová po 4, Oriová 2. Rozhodovali: Lukáč, Bohucký, Mlynarčík (všetci Slovensko). Diváci: 800. Vývoj zápasu: 4:2, 4:7, 8:9, 13:9, 22:11, 27:14, 31:19, 31:23, 39:28, 45:33, 46:38, 50:42, 58:50, 63:53, 67:60.