Čajky v Ružomberku dolietali

Šiesty hráč MBK Ružomberok – fanklub Concordia 1906 – tentoraz nepochopiteľne zlyhal, do Koniarne neprišiel. Na zápase Liptáčok s Piešťanskými Čajkami hrali, bohužiaľ, v hľadisku prím priaznivci hosťujúceho klubu. A hoci ich bolo len 20, aktivitou a povzbudzovaním doslova prekypovali.

Pokus o prvý kôš nevyšiel po peknom sóle Baburovej, no hneď z protiútoku sa to podarilo hosťujúcej Bartoňovej. Ružomberok vyrovnal vďaka Kmeťovej až na začiatku tretej minúty. Čajkám sa darilo, po trojke Dudášovej viedli v polovici štvrtiny 7:4. Po prvý raz vyhrávali Liptáčky tri minúty pred koncom úvodnej desaťminútovky 13:11 vďaka trojke Stalvantovej. Zostatok času už dominovali zverenky Juraja Suju.

Druhú štvrtinu začali lepšie domáce, po košoch Murphyovej a Brezániovej vyhrávali už 21:13. Baburová zvyšovala v 12. minúte už na 23:13. Kapitánka MBK pridala následne už 25. bod domácich. V týchto chvíľach sa Ružomberku darilo v obrane aj útoku, hostkám nevychádzalo takmer nič. Výnimkou bola trojka Krč-Turbovej, ktorá znižovala na 16:26. Už vzápätí však Liptáčky znovu viedli o 12 bodov.

Nervozita na obidvoch stranách vládla najmä počas tretej štvrtiny. Keď sa zdalo, že Čajky sa začínajú v skóre Ružomberku nebezpečne približovať, zavelila do útoku Černáková a trojkou zvýšila vedenie Liptáčok na 47:36. Až v týchto fázach hry sa sporadicky ozývali aj domáci fanúšikovia, no absencia Concordie bola citeľná. „Čajky, Čajky,“ znelo pravidelne Koniarňou. Nepomáhalo, Ruža jasne vyhrala aj tretiu štvrtinu.

O zvrat sa pokúšali nielen Čajky na palubovke, ale aj Ružomberčania v hľadisku. V závere to medzi fanúšikmi vyzeralo na remízu, a hoci by Concordia fanklub Piešťan hravo prekričala, bez nej to bolo s povzbudzovaním Liptáčok nemastné, neslané. Na palubovke hrali prvé husle domáce, osem minút pred koncom vyhrávali 56:38. Napokon záver zápasu zverenky Juraja Suju s menšími problémami kvôli dvom vyfaulovaným hráčkam zvládli a pripísali si ďalšie cenné víťazstvo.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 65:55 (17:13, 34:23, 52:37). Štvrtiny: 17:13, 17:10, 18:14, 13:18. Rozhodcovia: T. Lukáč, Kúkelčík, Perečinský. Diváci: 550. Bodovali: Brezániová 14, Kmeťová 11, Baburová 10, Murphyová a Stalvantová po 9, Černáková 7, Vesterbergová 3, Remenárová 2 – Krč-Turbová 18, Tathamová 12, Bartoňová 9. Vývoj zápasu: 2:4, 7:9, 17:11, 26:13, 30:19, 32:22, 44:36, 50:36, 54:38, 58:40, 60:44, 60:48.