Posledným súperom MBK Ružomberok v základnej časti domácej extraligy boli “bystrické pumy”. Netradične v piatok 18. marca sa očakávalo jasné víťazstvo favorizovaných Liptáčok.

Tie začali papierové predpoklady potvrdzovať už od začiatku zápasu. Na Banskobystričanky vyleteli hneď v prvých minútach, kedy bodový uragán znamenal po prvej štvrtine jednoznačné vedenie Ruže v pomere 32:10. Útočný stroj zvereniek Juraja Suju sa však mierne zasekol v druhej desaťminútovke, kedy domácim nevychádzala streľba. Trápili sa však aj hosťujúce hráčky, ktoré aj úsek medzi 11. a 20. minútou prehrali (9:12). Len pre zaujímavosť, úspešnosť streľby bola po polčase diametrálne odlišná. Ružomberok 48%, Banská Bystrica 18%…

Už v polovici druhého polčasu vyhrával Ružomberok o 30 bodov (53:23), očakávaný a pohodlný náskok si nielen udržiaval, ale proti evidentne slabšiemu súperovi aj neustále zvyšoval. Bystričankám rozhodne nemožno uprieť snahu pobiť sa o dobrý výsledok, no aj v tomto prípade zaplatili predovšetkým daň za neskúsenosť. Pred záverečnou štvrtinou už bolo o víťazovi dávno rozhodnuté, otvorená zostávala akurát výška skóre a bodový rozdiel. Ružomberok tento zápas s prehľadom zvládol a dobre sa tak naladil na playoff, ktoré sa pre MBK začína už v stredu 23. marca o 17:00 v domácej športovej hale Koniareň.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Dnes sa stretli dva tímy, ktoré pred zápasom neboli v optimálnej pohode. Banskej Bystrici sa výsledkovo nedarí, my sme mali za sebou nie veľmi dobrý týždeň. Som rád, že dievčatá tento duel zvládli, pretože to mohlo vyzerať aj úplne inak. Postavili sa k tomu čelom a nikoho nenechali na pochybách, dalo sa na ich hru pozerať, snažili sa, hoci ich bolo len osem. Patrí im vďaka a zaslúžili si dva a pol dňový odpočinok, ktorý dostávajú po dnešku.”

Milan Špiner, asistent tréner Banskej Bystrice: “Ťažko sa to hodnotí, už tretí zápas po sebe sme úplne vybuchli. Škoda prvej a poslednej štvrtiny, kedy nám nefungovala obrana. Je pravdou, že v útoku sa trápime, ale obrana je o tom, či chceme, alebo nechceme, a v nej sme znovu pohoreli. Každému bolo jasné, že prehráme, čakali sme však trošku lepší výsledok, viac ma však mrzí náš výkon.”

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 88:32 (32:10, 44:19, 63:27). Bodovali – MBK: Sujová 19, Lázárová 18, Tetemondová a Kmeťová po 13, A. Baburová 12, A. Moravčíková 8, Kelčíková 3, Jarinová 2. ŠKP: Piperková 11, Stašová a Mištinová po 7, Bačová 4, Števulová 2, Horecká 1. Štvrtiny: 32:10, 12:9, 19:8, 25:5. TH: 12/11 – 15/10. Trojky: 5-2. Úspešnosť streľby: 55,4% – 18,5%. Rozhodovali: Doušek, Matejčík, Turček. Diváci: 250.

(c) MBK Ružomberok 2016