Bystrica nemala šancu, Ruža ju zmietla 68:41

MBK Ružomberok - VŠ Praha

Banská Bystrica bola ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v domácej extralige. Zápas sa odohral dnes od 18:00 v hale na Štiavničkách.

Duel mal jasného favorita v podobe bronzového tímu spod Čebraťa. Zverenky Juraja Suju sa však rozbiehali pomaly, úvodnú štvrtinu vyhrali en o štyri body 13:9. Obraz hry sa príliš nezmenil ani v druhej štvrtine, Ružomberčanky, ktorých bodovo ťahala v prvom polčase najmä Dominika Baburová, ju vyhrali o dva body 15:13.

Uragán v podobe jasnej prevahy prišiel z ružomberskej strany po zmene strán. Liptáčky zapli na vyššie obrátky a prestrieľali svojho súpera 25:13. Vynikajúco začali aj záverečnú desaťminútovku, po polovici hracieho času vyhrávali v tejto časti hry 9:0, a zápas napokon bez problémov dotiahli do víťazného konca. Potvrdili tak úlohu favoritiek už bez Veroniky Moravčíkovej, ktorá cez týždeň oznámila, že je tehotná…

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 41:68 (9:13, 22:28, 35:53). Najviac bodov: Števulová 10, Jelenčíková 8, Matejčíková 6 – Tetemondová 15, Letková 11, A. Baburová 10. Štvrtiny: 9:13, 13:15, 13:25, 6:15. Úspešnosť streľby: 22% – 47%.