Aké súperky pre FIBA Euro-Cup 2013/2014 nám prinesie žreb z Mníchova?

Už po desiaty krát za sebou vystúpi náš tím MBK Ružomberok v Európskej pohárovej súťaži FIBA EURO-CUP. Takouto métou sa veľa Európskych klubov pochváliť nemôže a aj v tomto sme teda viac ako výnimoční. MBK Ružomberok má tradíciu ťažkého súpera nielen pre Fiba-Cupové, ale aj Euroligové družstvá a každé dobré umiestnenie v tejto súťaži nám dodáva kredit jedného z najúspešnejších klubov starého kontinentu.

Nie je to ale všetko. Ako mnohí z vás dobre vedia, MBK Ružomberok pôsobil v minulosti aj v Eurolige. Spolu to bolo 13 krát a bilancia úspechov nášho klubu je viac ako výnimočná. Dvakrát sme sa tešili z titulu Európskeho šampióna, raz sme boli tretí a raz sa nám podarilo uchmatnúť zemiakové umiestnenie vo Final Four. Tieto štatistiky znamenajú, že naše basketbalistky v novej sezóne odštartujú 23-tí ročník v najvyšších Európskych súťažiach. Radí nás to medzi absolútne najúspešnejšie kluby v tomto smere.

Aké súperky pre FIBA Euro-Cup nám prinesie žreb z Mníchova?

Vrátime sa ale k súťaži FIBA Euro Cup. V uplynulom ročníku sa nám skutočne darilo. Náš tím sa prebojoval až do Final Four a to naozaj nečakaným a obdivuhodným spôsobom, keď nevyhral ani jeden z domácich zápasov, naopak však valcoval palubovky súperiek. Mnohí máme v čerstvej pamäti, ako sa skutočne lámal chlieb či už v Nantes, alebo v Novosibirsku. Dostali sme sa však ďalej a stroskotali sme až na skutočne húževnatých Turkyniach z Kayseri Kaski. Aj napriek tomu však máme za sebou veľmi vydarenú sezónu a všetci už netrpezlivo očakávame, čo sa stane tento piatok. Prečo ?

V Mníchove sa totiž 5.7.2013 uskutoční rozlosovanie skupín a súperov v Európskych súťažiach. Verme, že žreb nám prinesie hrateľné súperky a podarí sa nám minimálne zopakovať vlaňajší výsledok, prípadne sa hrdo pobiť o zisk cenného pohára, ktorý by do našich historických vitrín naozaj zapadol. Priamo na mieste v ústredí FIBA Europe budú aj náš prezident PaedDr. Stanislav Bella a manažér Mgr. Stanislav Onuška, ktorí nám prinesú bezprostredné informácie ihneď po tom, ako bude kôš s menami klubov vyprázdnený. Tešme sa teda na piatok, na rozlosovanie a samozrejme na všetky naše súperky, ktoré k nám v ročníku 2013/2014 zavítajú a zažijú čarovnú atmosféru Koniarne. Už v piatok od nás očakávajte bleskové informácie.

Ružomberok bude pri žrebovaní vystupovať ako nasadený a tu je zoznam našich možných súperiek:
BEL Belfius Namur Capitale
BEL Lotto Young Cats
BEL 3 Walloon Teams Association
BLR SBC Olimpia
BLR BC Minsk-2006
BLR BC Horizont
BUL Dunav 8806
FRA Tarbes GB
FRA Basket Landes
FRA Nantes Reze Basket
FRA Villeneuve d’Ascq ESB
GER TSV 1880 Wasserburg
HUN PINKK Pécsi 424
HUN Work Force DVTK Miskolc
HUN PEAC-Pécs
ROU ACS Sepsi-SIC SF. Gheorghe
RUS Dynamo Kursk
RUS Dynamo Moscow
RUS Chevakata
RUS Spartak Noginsk
RUS Dynamo GUVD
SVK MBK Ruzomberok
SWE Norrköping Dolphins
TUR Istanbul Universitesi BGD S.K.
TUR Mersin Büyüksehir Belediyesi
TUR Tarsus Belediyesi
TUR Homend Antakya Belediyesi
TUR Botas Spor

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk