Aj v oslabení pohodlné víťazstvo o 27 bodov

Banskobystrické pumy prekvapili v Šamoríne, kde tento týždeň vyhrali nad domácimi tesne o dva body. V sobotu 10. októbra nastúpili na preložený zápas extraligy v ružomberskej Koniarni.

A prekvapili aj Ružu, na začiatku vyhrávali 2:0 a 5:2. Potom však Liptáčky prepli na vyššie obrátky a zakrátko otočili stav. Ešte do konca prvej štvrtiny zvýšili svoj náskok na desať bodov 25:15. V druhej štvrtine sa darilo Bystričankám držať krok s MBK, no zverenky Juraja Suju aj vďaka ohromnej efektivite streľby Veroniky Moravčíkovej (17 bodov v 1. polčase) do prestávky vyhrávali 43:31.

mbk bb 1

Treba pripomenúť, že Ružomberčanky nastúpili v značne oslabenej zostave. Ku dlhodobejšie zranenej Letkovej pribudla Kelčíková, ktorej operovali nos, a na zápas nemohla nastúpiť ani veľká opora MBK Tetemondová s narazeným kolenom.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, dravo hrajúce Bystričanky nepoľavovali zo snahy dotiahnuť sa bodovo na Liptáčky, no tie aj vďaka Kmeťovej, ktorá sa “chytila” najmä v tretej štvrtine, udržiavali svoj náskok. V 31. minúte vyhrávala Ruža o 17 bodov – 61:44. Napokon sa hostkám nepodarilo dosiahnuť podobný prekvapujúci výsledok ako v Šamoríne, a v ružomberskej Koniarni prehrali 85:58.

mbk bb 2

Parádny zápas odohrala v domácom drese Veronika Moravčíková. Hýrila pohybom, darila sa jej streľba, dala 22 bodov. 17 pridala kapitánka Lázárová, 13 Sujová, 12 Kmeťová.

Už v stredu sa ružomberská Koniareň znovu zaplní priaznivcami basketbalu. V ešte atraktívnejšom stretnutí, aké bolo v našej hale dnes, privítajú zverenky Juraja Suju ŠBK Šamorín. Zápas sa začína tradične o 17:00.

MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 85:58 (25:15, 43:31, 61:44). Bodovali – MBK: V. Moravčíková 22, Lázárová 17, Sujová 13, Kmeťová 12 (10 doskokov), D. Baburová 11, A. Baburová 8, Jarinová 2. ŠKP: Matejčíková 11, Jelenčíková 10, Mištinová 9, Stašová 7, A. Moravčíková 6, Piperková a Bačová po 5, Ozdincová 3, Kovalčíková 2. Štvrtiny: 25:15, 18:16, 18:12, 24:14. Diváci: 600. Úspešnosť streľby: 48% – 39%.