Budúci víkend sa aj pre MBK Ružomberok začína nová sezóna 2017/2018. Pred jej úvodným rozskokom, ktorý bude v Koniarni 30. septembra o 17:00 (MBK – Poprad) vám prinášame päť noviniek z kuchyne klubu. Tlačová konferencia pred začiatkom ročníka bude v utorok 26.9. o 12:15 v Press centre MBK (ŠH Koniareň).

1 -> VIRÓZA NEDOVOLILA ODCESTOVAŤ DO BUDAPEŠTI. Kvôli viróze, z ktorej sa aktuálne doliečujú Brownová, Diawakanová, Belušová a Moravčíková musel klub zrušiť plánované prípravné stretnutie v Budapešti s tamojším celkom BEAC, ktoré sa malo odohrať cez víkend. Všetky spomínané hráčky by však mali byť do úvodného zápasu extraligy proti Popradu v poriadku, otázny je len štart Kováčikovej, ktorá však tiež má byť trénerom k dispozícii od úvodných duelov. Campbellová je už v poriadku, rovnako ako ostatné hráčky, dlhodobo zranené sú Stašová a Kelčíková, ich účasť na palubovkách zápasov v tomto kalendárnom roku je prakticky vylúčená.

2 -> NOVÉ DRESY. Od novej sezóny bude MBK Ružomberok nastupovať v inovovaných dresoch. Ich farby zostávajú nezmenené (oranžová, biela), rovnako ako značka (Adidas). Okrem nápisu MBK Ružomberok na prednej strane dresu bude pod tým logo sponzora “Tauris” a vzadu zase “Harmony”.

3 -> BULLETIN, PERMANENTKY, PREKVAPENIA. Prvé číslo klubového Bulletinu MBK v novej sezóne bude bezplatne fanúšikom k dispozícii na domácom zápase v sobotu 7. októbra proti Good Angels Košice. Rovnako, v prípade, že sa celý jeho náklad nedostane k priaznivcom vtedy, si budete môcť nové číslo časopisu zobrať aj v stretnutí Európskeho pohára FIBA proti Krasnojarsku (11. októbra). Stále sú v predaji aj permanentky na novú sezónu za nezmenenú cenu 30 eur (ŠH Koniareň, Informačné centrum Ružomberok), zakúpiť si ich budete môcť aj na prvom zápase sezóny proti Popradu 30. septembra. Klub pripravuje z marketingového hľadiska viacero noviniek a prekvapení, ktoré sú ešte v súčasnosti v štádiu riešenia. Vstupné zostáva nezmenené – 2/1 eur na extraligu, 3/2 eur na Európsky pohár FIBA.

4 -> ZA TÝŽDEŇ TRI ZÁPASY V KONIARNI. Zaujímavý pre fanúšikov basketbalu v Ružomberku bude druhý októbrový týždeň, v ktorom odohrá MBK doma po sebe až tri stretnutia. Najprv v sobotu 7.10. proti Good Angels Košice, potom v stredu 11.10. duel Európskeho pohára FIBA proti Krasnojarsku, a napokon v sobotu 14.10. extraligový zápas proti BKM Junior Nitra. Tento duel bude mať posunutý začiatok kvôli futbalovému stretnutiu Ružomberok – Zlaté Moravce. Jeho úvodný rozskok v Koniarni tak bude o 15:00.

5 -> TURNAJ V TRUTNOVE. Uplynulý víkend sa basketbalistky MBK Ružomberok zúčastnili na výborne obsadenom turnaji o Pohár mesta Trutnov. Zaznamenali víťazstvo nad domácim celkom BK Loko Trutnov 75:68, tesne podľahli Nymburku 59:68, Sleze Vroclav 53:66 a Hradcu Králové 54:61. Napokon, zdecimované zraneniami, skončili naše dievčatá na 4. mieste. Tréner Suja zhodnotil turnaj týmito slovami: “V porovnaní s turnajom v Krakove sme sa zlepšili vo všetkých herných činnostiach, som celkom spokojný. Určite môžem povedať, že pozitíva prevažovali nad negatívami, čo bolo v Poľsku presne naopak.”

Na záver pre médiá pripomíname, že tlačová konferencia klubu pred začiatkom novej sezóny bude v utorok 26. septembra o 12:15 v priestoroch Press centra MBK (ŠH Koniareň) v Ružomberku.

(c) MBK Ružomberok 2017