V uplynulých dňoch a týždňoch sa udialo niekoľko významných skutočností, o ktorých by sme chceli informovať všetkých priaznivcov ružomberského basketbalu.

1.. VSTUP INVESTORA, VYŠŠÍ ROZPOČET

V budúcej sezóne bude môcť basketbalový klub MBK Ružomberok disponovať značne zvýšeným rozpočtom v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom. Potvrdzujú to aj slová manažéra klubu Radoslava Popelku: “Razantný vstup významného sponzora pozitívne zasiahol nielen do úvah o štarte MBK v nadnárodnej súťaži či cieľoch v domácej extralige, ale aj o posilnení družstva pre nastávajúcu sezónu.” Do Koniarne by tak malo prísť viacero zaujímavých posíl, a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

 

2. EURÓPSKY POHÁR FIBA

Žiadna Stredoeurópska liga, ako počas uplynulých dvoch ročníkov. Ružomberok bude vďaka vyššie spomenutému účinkovať v prestížnom Európskom pohári FIBA. Po troch rokoch sa tak bude naše družstvo konfrontovať so súpermi zvučných mien. Pokračuje R. Popelka: “Tento významný krok znamená pre nás všetkých v klube veľmi veľa. V prvom rade veľa zodpovednej a konštruktívnej práce, pre naše basketbalistky vynikajúcu možnosť medzinárodnej konfrontácie. A tiež prezentácie, nielen vlastných výkonov, ale aj mesta, generálneho sponzora a ďalších partnerov. Pre fanúšikov zase možnosť vidieť na palubovke v Koniarni popredné európske kluby, nabité hviezdnymi hráčkami.” Manažér MBK ďalej verí, že Koniareň opäť zažije búrlivé prostredie. “V ktorom bude ružomberský fanúšik našich šiestym hráčom a všetci tak spoločne dokážeme, že do basketbalovej Európy právom patríme.”

 

3. VYŽREBOVANIE SKUPÍN EP FIBA

V utorok 4. júla sa v Mníchove uskutočnilo vyžrebovanie skupín Európskeho pohára FIBA. Ružomberok bol zaradený do B-skupiny. Predstavíme sa proti tureckému družstvu Mersin Buyuksehir, ruskému celku Enisey Krasnoyarsk a – domácemu rivalovi – Good Angels Košice! Okrem atraktívnych súperov z Turecka a Ruska tak bude nesporným lákadlom aj konfrontácia proti Východniarkam, a to nielen v domácej extralige, ale aj v dvojzápase doma-vonku v rámci Európskeho pohára FIBA. Účinkovanie v tejto súťaži začneme vo štvrtok 12. októbra stretnutím na ruskej pôde v Krasnoyarsku.

 

4. PRVOU POSILOU RADKA STAŠOVÁ

So zvýšeným rozpočtom a vyššími cieľmi klubu súvisí aj posilnenie kádra. K doposiaľ zmluvne zaviazaným hráčkam A. Moravčíkovej, Kelčíkovej, Mištinovej a Bartánusovej pribudla až do konca sezóny 2020/20121 rozohrávačka Radka Stašová (20 rokov), ktorá doposiaľ obliekala dres ŠKP 08 Banská Bystrica. Táto 168 cm vysoká basketbalistka pred bystrickou zastávkou hrávala za Košice a Spišskú Novú Ves. Je reprezentantkou Slovenska do 20 rokov. Ide o prvú posilu, ďalšie ohlási klub v nasledujúcom období. Mali by to byť nielen slovenské, ale aj zahraničné hráčky.

 

5. NOVÁ STRÁNKA, SUVENÍRY, BULLETIN…

Marketingový tím MBK Ružomberok v týchto dňoch pripravuje nový vzhľad internetovej stránky MBK – mbkruzomberok.sk. Oficiálne spustenie modernej, prehľadnej stránky je naplánované na 1. augusta. Priaznivci Ruže sa môžu tešiť na atraktívny dizajn, s dôrazom na informácie nielen o hlavnom tíme žien, ale aj mládeži či pravidelných rozhovoroch. Okrem toho chce MBK v nastávajúcej sezóne ponúkať na predaj fanúšikom rôzne suveníry, hovorí sa najmä o tričkách, šáloch a iných predmetoch. Pravidelne by mal vychádzať aj klubový Bulletin MBK.

(c) MBK Ružomberok 2017