2. semifinále znovu, tesne, korisťou Piešťan

Takto má vyzerať semifinálový duel slovenskej extraligy v basketbale žien! Vynikajúca atmosféra, parádny basketbal, skvelí fanúšikovia…

Za nepriaznivého stavu 0:1 na zápasy vstupovali do druhého semifinálového merania síl hráčky MBK Ružomberok proti Piešťanským Čajkám. Do Koniarne prišlo vo všedný deň závidenia hodných 1100 divákov. Vytvorili vynikajúcu atmosféru, v ktorej sa odvíjal 40-minútový duel o druhý bod v tejto sérii. Úvodných desať minút bolo maximálne vyrovnaných, ale mierne navrch mali Liptáčky, ktoré po nich vyhrávali o 2 body 18:16. Zápas, v ktorom sa ani jeden z tímov nedokázal súperovi výraznejšie vzdialiť, pokračoval aj v druhej štvrtine. Síce v nej vyhrali o jediný bod Čajky, no po polčase bol stav 37:36 pre Ružomberčanky.

Zmena strán priniesla nervózne pasáže basketbalu na palubovke. Za desať minút dokázali zverenky Juraja Suju vydolovať osem bodov, no ich súperky z Piešťan 12, a tak sa hráčky M. Pospíšila ujali tesného vedenia. O všetkom teda rozhodovala záverečná desaťminútovka. Obidve družstvá sa v nej striedali vo vedení, no napokon mali viac šťastia hosťujúce hráčky, ktoré dokázali poraziť Ružomberok a zvýšiť tak stav série na 2:0. Ďalší duel sa odohrá v sobotu 1. apríla v Piešťanoch.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Prvé, bezprostredné pocity po zápase sú veľmi nepríjemné, ale nechcem robiť unáhlené závery, kým sa séria neskončí. Sme na tom rovnako ako pred týždňom, tri víťazstvá nás delia od postupu do finále. Pôjdeme sa v sobotu pokúsiť do Piešťan o zázrak.”

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: “Nič iné sme neočakávali. Ružomberok má kvalitný tím, treba sa v zápase s ním sústrediť celých 40 minút. Veľmi nám pomohla Brownová, ktorá dala v stretnutí 24 bodov.”

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 56:62 (18:16, 37:36, 45:48). Smithová 15, Mištinová 12, Lázárová 9, A. Baburová a Kelčíková po 6, Campbellová 4, Kmeťová a Myersová po 2 – Brownová 24, Slamová 12, Páleníková 9, Oliverová 6, Oroszová 5, Mikulášiková 4, Baletićová 2. TH: 20/18 – 6/4. Trojky: 6-6. Štvrtiny: 18:16, 19:20, 8:12, 11:14. Úspešnosť streľby: 35% – 43%. Diváci: 1100.