Ak si myslíte, že sme museli dlho hľadať 10 dôvodov, preto jednoducho musíte prísť na Final Four CEWL do Koniarne (12. a 13. marca), mýlite sa. Lákadiel bude totiž už od zajtra v ružomberskej športovej hale viac ako dosť…

Zajtra, v sobotu 12. marca a v nedeľu 13. marca hostí Ružomberok záverečný turnaj Stredoeurópskej ligy v basketbale žien (CEWL). Prvé semifinále v sobotu o 14:30 si zahrajú Trutnov a Alba Iulia, od 17:30 bude druhé semifinále medzi MBK Ružomberok a Flying Foxes SVS Post Schwechat. Prečo by ste si víkendový program v Koniarni nemali nechať ujsť? Tu je 10 hlavných dôvodov…

1. Final Four bude v Ružomberku. Vracia sa k nám po 16 rokoch. V roku 2000 sa tiež v Koniarni konalo Final Four Euroligy, aj s Ružomberkom, ktorý tento turnaj vtedy vyhral.

2. Final Four bude aj s Ružomberkom. Okrem toho, že sa finále CEWL uskutoční u nás, bude v ňom hrať aj domáce družstvo Juraja Suju. Veľké lákadlo navyše, prečo by to mali vidieť naživo všetci športoví fanúšikovia z mesta a okolia.

3. Ruža má veľkú šancu vyhrať Final Four. K tomu však potrebuje zvládnuť dve zápasové prekážky – najprv proti rakúskemu tímu SVS Post Viedeň-Schwechat, a potom (v prípadnom finále) proti víťazovi stretnutia Trutnov-Alba Iulia. K úspechu majú doviesť MBK aj oddaní fanúšikovia, ktorí môžu výraznou mierou podporiť zverenky Juraja Suju.

4. Atmosféra (desaťročia?). Očakáva sa veľmi vysoká návštevnosť. Až taká, že môže padnúť divácky rekord z uplynulých minimálne desiatich rokov, pretože za víkend môže prísť do Koniarne aj viac ako 5000 divákov. Rozhodne pôjde o parádnu atmosféru, aká tu už dávno nebola.

5. Najlepšie tímy. Či už posilnená rumunská Alba Iulia, alebo úspešný český celok z Trutnova, ale aj prekvapenie z hlavného mesta Rakúska. Všetky tri tímy majú dobrú formu a určite ukážu výborný basketbal. K tomu treba, samozrejme, pripočítať “slovenský” Ružomberok, v ktorého kádri sú len domáce basketbalistky, mnohé z nich reprezentantky.

6. Prekvapenia pre divákov. Už pri kúpe vstupenky si určite všimnete, že nejde o hocijaký turnaj. Lístky sú reprezentatívne a môžu poslúžiť ako pekná spomienka na Final Four. Navyše, dostanete k nim aj vkusný bulletin (samozrejme, zadarmo). V hale vás čaká bohatý kultúrny a sprievodný program, možnosť vyhrať Škodu Yeti na víkend s plnou nádržou a ďalšie prekvapenia…

7. Teplo. Ale áno, aj to je dôvod navyše – prečo prísť. Predsa len, vonku je ešte zima, v čase semifinálového zápasu Ružomberka v sobotu má byť v meste len čosi nad nulou, a aj preto bude sledovanie basketbalu vo vykúrenej hale (a v bezvetrí) príjemným bonusom.

8. Fanklub. Concordia 1906 už neraz dokázala, že to s Ružomberkom myslí vážne. Nespočetne veľakrát roztlieskávala celú halu, svojim skandovaním a povzbudzovaním hnala dopredu hráčky Ruže, a starala sa o atmosféru. Inak to nebude ani tentokrát s tým, že dôležitosť Final Four si uvedomujú aj vo fanklube, a preto pôjde o výnimočne masívnu podporu.

9. Historický moment. Po dlhom čase má Ružomberok reálnu šancu vyhrať významné medzinárodné podujatie. A aj keď v rokoch 1999 a 2000 vyhral Euroligu, a tentoraz pôjde “len” o Stredoeurópsku ligu, tú však ešte Ruža nevyhrala, a v tom práve spočíva v prípade úspechu dejinná výnimočnosť.

10. Naozaj potrebujete ešte desiaty dôvod? Nestačí vám 9?… Dobre teda, dodržíme slovo, pridáme desiaty argument. Predstavte si, že Ružomberok naozaj vyhrá Final Four (a vy pritom nebudete). Z každej strany, novín, televízií, webstránok, od kamarátov, známych aj rodiny budete počúvať, ako bolo na Final Four parádne (skvelý basketbal, výborný výkon Ruže, parádna atmosféra…) – a vy ste tam chýbali. Budete si “búchať hlavu o stenu”, ale čas už nevrátite späť.

Takže? Presvedčili sme vás? Veríme, že áno. Vidíme sa zajtra od 13:30 v Koniarni…

(c) MBK Ružomberok 2016