1. štvrťfinále: Ružomberok-Poprad 77:48

Domáca extraliga vstúpila do svojej záverečnej fázy. Basketbalistky MBK Ružomberok, ktoré skončili v základnej časti tretie, sa vo štvrťfinále stretli s Popradom, ktorý obsadil šiestu priečku.

Prvá štvrtina vyšla Ružomberčankám ako z rozprávky. Svoje súperky jednoznačne prestrieľali a úvodnú desaťminútovku vyhrali takmer o dvadsať bodov (32:13). Potom sa však ich rozlet trošku zabrzdil, klesala aj úspešnosť streľby, a tak sa druhá štvrtina skončila nerozhodne 10:10. Po polčase však stále domáci celok vyhrával o 19 bodov.

Zmena strán priniesla čiastočné oživenie v hre zvereniek Juraja Suju. Poprad evidentne nestíhal domácemu tempu. Liptáčky zvyšovali svoj náskok a po 30. minúte viedli s rozdielom 25 bodov. O víťazovi už bolo prakticky rozhodnuté. A keďže aj v záverečnej časti hry mal Ružomberok výrazne navrch, prvé štvrťfinále podľa očakávaní zvládol bez problémov a pre postup do semifinále mu stačí už len jediná výhra v Poprade. Hrá sa už v sobotu 26. marca.

MBK Ružomberok – BAM Poprad 77:48 (32:13, 42:23, 60:35). Najviac bodov: A. Baburová 16, Kmeťová 14, A. Moravčíková 11, Lázárová 10, Tetemondová a Letková po 8 – Theinerová 10, Kudličková 9, Hadačová 8, Pavlendová a Husárová po 5. Štvrtiny: 32:13, 10:10, 18:12, 17:13. Diváci: 400. TH: 20/15 – 10/6. Trojky: 8-2. Úspešnosť streľby: 44% – 35%.